Почивка в Хургада, Египет със самолет от София – 7 нощувки

Почивка в Хургада, Египет със самолет от София – 7 нощувки

(8 дни / 7 нощувки)

Цена от

830 лв.

Хотели по програма

Програма

Цената включва

Цената не включва

Други

Изберете хотел за резервация по програмата

LONG BEACH

Египет, Хургада

SINDBAD CLUB

Египет, Хургада

JAZ AQUAVIVA

Египет, Хургада

Описание

Ограничителни мерки за влизане в страната спрямо български граждани:

Считано от 17.06.2022 са отменени ограниченията за влизане на територията на АР Египет свързани с разпространението на Covid-19, с което отпадат изискванията за представяне на сертификат с негативен резултат от PCR изследване или сертификат за завършен ваксинационен курс срещу COVID-19.

От 13.04.2022 лицата, които пристигат от Република Северна Македония, Турция, Румъния, Сърбия, Унгария, Полша, Чехия, Словакия, Израел и Египет, не е необходимо да представят цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване или аналогични документи, съдържащи същите данни.

В програмата са включени хотели с различни категории и различен вид хранения, от които всеки потребител може да избере според личните си предпочитания и ценови диапазон.

Чартърен полет София – Хургада - София с включени летищни такси и багаж до 18 кг. чекиран и до 7 кг. ръчен
Трансфер летище - хотел - летище
7 нощувки в хотел по избор
Медицинска застраховка на ЗК"ЛЕВ ИНС", покритие 10 000 евро (за лица до 70 г.)
Обслужване по време на всички допълнителни екскурзии на български език
Обслужване на български език на място
Изпращане от представител на TA на летище София

Застраховка "Отмяна на пътуване" (виж условията по- долу)
Такса гориво (виж забележката по- долу)
Мед. застраховка с покритие 10 000 евро за лица от 70 до 79 г. - доплащане 25 лв
Мед. застраховка с покритие 10 000 евро за лица от 80 до 85 г. - доплащане 40 лв
Допълнителните екскурзии, извън пакетните цени, посещенията на туристически обекти и входни такси
Входна виза за Египет – $ 25, заплаща се на летището

Описание / Транспорт

Полетна информация
Заминаване:  SEU7601 - 15:10 София - 17:05 Хургада
Връщане:  SEU7602 -  10:00 Хургада  - 14:10 София
Тип самолет: Boeing 737-800 Next Generation

Описание / допълнителни услуги

Информация за допълнителните екскурзии:

  • Всички допълнителни екскурзии се извършват от местен лицензиран екскурзовод на български език.
  • Последователността на екскурзиите обявени в програмата не се гарантира и може да бъде променена в зависимост от работното време на посещаваните обекти.
  • Допълнителните екскурзии се заявяват и заплащат предварително от България, не по-късно от 20 дни преди датата на пътуване.

1. Целодневна екскурзия Кайро и Пирамидите в Гиза с автобус

Цената включва: транспорт с лицензиран автобус, екскурзоводско обслужване на български език, входни такси за Историческия музей в Кайро и Пирамидите в Гиза, обяд, слушалки.

Цената не включва: лични разходи, напитки по време на обяда.

Цени: възрастен 90 евро; дете от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 45 евро

2. Целодневна екскурзия Кайро и Пирамидите в Гиза със самолет

Цената включва: вътрешен полет,  екскурзоводско обслужване на български език, входни такси за Историческия музей в Кайро и Пирамидите в Гиза, обяд, слушалки.

Цената не включва: лични разходи, напитки по време на обяда.

Цени: възрастен 270 евро; дете от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 260 евро

3. Целодневна екскурзия Paradise island  и шнорхелинг - Продължителност на екскурзията около 8 часа. От 08:00 - 16:00 ч.

Цената включва: трансфери, разходка с яхта, обяд и напитки на яхтата, шезлонги и чадъри, две спирки за шнорхелинг с лицензиран инструктор,  екипировка.

Цената не включва: лични разходи

Цени: възрастен: 55 евро; дете от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 30  евро

4. Полудневна екскурзия подводница Submarine - Продължителност на екскурзията около 3 часа. От 09:00 - 12:00 ч.

Цената включва: двупосочен трансфер, билет за подводницата.

Цени: възрастен: 60 евро, дете от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 30 евро

5. Целодневна екскурзия Super safary - Продължителност на екскурзията около 6 часа. От 13:00 - 19:00 ч.

Цената включва: трансфер, вечеря, безалкохолни напитки, яздене на камила, каране на АТВ и квадроцикли, шоу програма.

Цени: възрастен: 55 евро; дете от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 30 евро

6. Целодневна екскурзия Луксор -  Продължителност на екскурзията около 16 часа. От 04:30 - 21:00 ч.
Цената включва: транспорт с авотбус, екскурзоводско обслужване на български език, обяд в местен ресторант, входни такси в обектите / посещение на Карнак и Луксор, Храма на Хатшепсут, посещение на Долината на царете с изключително красивите 62 гробници (посещават се 3), колосите на Мемнон /

Цената не включва: лични разходи, напитки по време на обяда.

Цени: възрастен: 90 евро; дете от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 45 евро

7. Дайвинг в красивите рифове на Червено Море - Продължителност на екскурзията около 8 часа. От 08:00 - 16:00 ч.

Цената включва: трансфери, разходка с яхта, обяд и напитки на яхтата, шезлонги и чадъри, две спирки за дайвинг от 5 до 10 метра с лицензиран инструктор,  екипировка.

Цена: възрастен: 55 евро за възрастни и за деца над 10 години

8. Полудевна екскурзия - SEA SCOPE  из Червено море - Продължителност на екскурзията около 3 часа. От 09:00 - 12:00 ч. Провежда се всеки ден

Цената включва: трансфер до пристанището с автобус, билет за лодката, фантастично подводно пътуване, от което ще откриете прекрасния морски живот на Червено море. Дълбочина 3 метра. Препоръчва се за семейства с деца.

Цени: възрастен: 30 евро, дете от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 15 евро

9. Целодневна екскурзия Orange bay и шнорхелинг - Продължителност на екскурзията около 8 часа. От 08:00 - 16:00 ч.

Цената включва: трансфери, разходка с яхта, обяд и напитки на яхтата, шезлонги и чадъри, две спирки за шнорхелинг с лицензиран инструктор,  екипировка

Цени: възрастен: 55 евро, дете: от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 30 евро

10. Целодневна екскурзия Orange bay и дайвинг - Продължителност на екскурзията около 8 часа. От 08:00 - 16:00 ч.

Цената включва: трансфери, разходка с яхта, обяд и напитки на яхтата, шезлонги и чадъри, две спирки за шнорхелинг с лицензиран инструктор,  екипировка, една спирка за дайвинг

Цени: възрастен: 60 евро, дете: от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 30 евро

11. Пиратски кораб - Продължителност на екскурзията около 8 часа. От 08:00 - 16:00 ч.

Цената включва: трансфери, разходка с кораб,  обяд  /морска храна/  и напитки на яхтата, шезлонги и чадъри, две спирки за шнорхелинг, посещение на Orange bay island, екипировка, лицензиран инструктор, шезлонги и чадъри на острова.

Цени: възрастен: 90 евро, дете: от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 45 евро

12. Посещение на GRAND AQUARIUM - Продължителност на екскурзията около 3 часа. От 10:00 - 13:00 ч.

Цената включва: трансфери, входни такси. Повече от хиляда и двеста вида в 24 галерии, посетещение на мини зоопарк / ще видите гущери, крокодил, удав, маймуни, костенурки, змии, щрауси, маймуни, фламинго, сови, прилепи; малък терариум;

Цени: възрастен: 55 евро, дете: от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 30 евро

13. Шоу с делфини - Продължителност на екскурзията около 2 часа. От 10:00 - 12:00 ч. Провежда се всеки ден. Уникално шоу с делфини, любимо забавление за малки и големи.

Цени: възрастен: 40 евро, дете: от 0-5.99 безплатно; дете от 6-11.99 – 20 евро

14. Плуване с делфини  „делфинотерапия“, за да си починете и презаредите с положителни емоции от тези мили океански животни.

Цени: 70 долара за деца и възрастни

Основна информация и допълнителни услуги

ПРОЛЕТ 2023, САМОЛЕТНА ПРОГРАМА ОТ СОФИЯ ДО ХУРГАДА, ЕГИПЕТ

УСЛОВИЯ ЗА ЗАПИСВАНЕ И ПЛАЩАНЕ  ПО КАМПАНИЯ „ПЛАТИ ДЕПОЗИТ 20 % ПРИ ЗАПИСВАНЕ“  за резервации, направени до 31.01.2023.

ЗАБЕЛЕЖКА

Посочената обща стойност на почивката е валидна само при закупуване на самолетен билет и ползване на свързани туристически услуги. При закупуване само на самолетен билет, цената на същия е съгласно обявената към датата на заплащането.

1. Плащания:
1.1 Първи депозит в размер на 20 % от общата цена на туристическия пакет - при записване.
1.2 Втори  депозит в размер на 20 % от общата цена на туристическия пакет - до 60 дни преди датата на пътуване
1.3 Доплащане на пълната сума до 25 дни преди датата на пътуване.

2. Анулационни срокове:
2.1 Потребителят има право да се откаже до 7 дни от датата на записване и заплащане на депозита при оставащи не по-малко от 25 дни преди датата на отпътуване.
2.2 При отказ от пътуване след указания в т 2.1 срок, Потребителят губи заплатения депозит в размер на 30 % от пакетната цена.
2.3 При анулация след доплащане на пълната сума – неустойките са съгласно договора за пътуване.
2.4 Туроператорът настоятелно препоръчва на своите клиенти да сключват застраховка "Отмяна на пътуване".

Минимален брой участници за осъществяване въздушния превоз: 100.

УСЛОВИЯ ЗА ЗАПИСВАНЕ И ПЛАЩАНЕ ПРИ РЕЗЕРВАЦИИ С ВКЛЮЧЕНИ ОТСТЪПКИ ЗА ХОТЕЛСКО НАСТАНЯВАНЕ,  ПРОМОЦИИ И ОФЕРТИ В ПОСЛЕДНАТА МИНУТА:

  • При резервации с включени отстъпки за хотелско настаняване, промоциите и офертите в последната минута са валидни при резервация и плащане, направени в рамките на обявените за всеки хотел дати, срокове и условия.

Плащанията се извършват в лева, в брой, с карта или по банков път и съобразно официалния фиксинг на БНБ в деня на плащането.

Срок за уведомяване при недостатъчен брой записани туристи:
а) 20 дни преди започването на изпълнението на основната и допълнителни услуги в случай на пътувания с продължителност, по-голяма от 6 дни;
б) 7 дни преди започването на изпълнението на основната и допълнителни услуги - в случай на пътувания с продължителност от два до 6 дни;
в) 48 часа преди започването на изпълнението на основната и допълнителни услуги - в случай на пътувания с продължителност, по-малка от два дни.

Необходими документи за пътуване: валиден международен паспорт. Паспортът трябва да е с валидност поне 6 месеца от датата на връщане.

Визов режим: Има, в случай че туристите напускат територията на Синайския полуостров. За престой до 2 седмици само на Синайския полуостров няма изискване за виза.


Застраховка "Отмяна на пътуване". Сключва се до 7 календарни дни от датата на подписване на договора за туристически пакет, при условие, че е извършено първо плащане по договора и само в случай, че до началната дата на пътуването остават не по-малко от 10 дни, считано от деня на сключване на застраховката. Стойността на застраховка "Отмяна на пътуване" зависи от цената на закупения пакет, възрастта на туриста и срока за анулация.

Такса гориво:
Поради постоянно променящите се цени на горивата, авиокомпаниите могат да начислят т.нар. горивна такса /fuel surcharge/. В такъв случай към цената на пътуването ще се добави и фактическата стойност на горивната такса, изчислена по формула, обяснена по-долу, като тя е дължима за всички резервации за полета, за които се начислява, без значение кога са направени същите. Ако има такова изменение, информация за стойността му се обявява 20 дни преди датата на съответния полет и информацията се предава на клиентите. Заплащането на горивната такса се извършва до 7 дни преди датата на отпътуване, в агенцията, в която е направена резервацията /за записвания по-малко от 20 дни преди съответния полет важи същата обявената горивна такса, ако има такава/. Цените на самолетните билети в тези оферти са калкулирани при следните цени на горивата на тон за 1 /една/ отсечка – София – 600 долара на тон, Хургада – 600 долара на тон. Формулата за изчисляване на нетната горивна такса е: ((X-Y) x Z) + ((X1-Y1) x Z1)/брой седалки = НЕТНА ГОРИВНА ТАКСА, където X е актуалната цена на горивото към дадена дата /преди или по време на полетната програма/, Y е гореописаната цена на горивото, заложена в офертите, а Z - средния разход на гориво в тонове по летателна отсечка София - Хургада, а X1, Y1 и Z1 представляват същите описани по-горе компоненти, но по летателна отсечка Хургада-София.


Права на пътуващите:

Пътуваащите имат право да прехвърли сключения от него договор за основната и допълнителни услуги  на друго лице, което отговаря на всички изисквания, приложими към сключения договор, само след като е отправил писмено предизвестие до Туроператора на адреса за кореспонденция за същия с писмо с обратна разписка, получено от Туроператора в срок не по - късно от 7 дни преди започване на изпълнението на туристическия пакет. Лицето, което прехвърля, и лицето, на което се прехвърля договора за туристически пакет, са солидарно отговорни за заплащане на оставащата част от сумата по договора, ако има такава и на всички допълнителни такси, налози или други допълнителни разходи, произтичащи от прехвърлянето. Туроператорът информира лицето, което прехвърля туристическия пакет, за действителните си разходи, във връзка с прехвърлянето.
При резервация с включени отстъпки за ранно записване Пътуващият има право да смени датата на пътуване или да преотстъпи своето пътуване на трето лице в срок до 7 дни, считано от датата на сключване на договора, с писмено предизвестие, връчено до Туроператора по реда и условията на ал. 4. При неспазване на посочения срок, съответно след изтичане на същия, смяната на датата на пътуване или преотстъпване правата на трето лице се заплащат от потребителя, съгласно валидните в момента на смяната цени и условия.
Пътуващият има право да се откаже от договора без да дължи неустойка или обезщетение, в срок до 3 (три) дни от датата на записване и заплащане на депозит.
При резервации по пакет „ранно записване“ в случай на отказ от пътуване и невъзможност да се смени датата на пътуване, след указания срок от 7 (седем) дни от датата на записване, Пътуващият резервирал и заплатил  за „ранно записване” губи 100 % (сто процента) от внесената сума.
При резервация с включени отстъпки за ранно записване пътуващият има право да смени датата на пътуване или да преотстъпи своето пътуване на трето лице в срок до 7 дни, считано от датата на сключване на договора, с писмено предизвестие, връчено до Туроператора по реда и условията на ал. 4. При неспазване на посочения срок, съответно след изтичане на същия, смяната на датата на пътуване или преотстъпване правата на трето лице се заплащат от потребителя, съгласно валидните в момента на смяната цени и условия.
Резервацията се счита за валидна, само ако е потвърдена от Туроператора в рамките на 48 часа. Ако не бъде потвърден първоначално заявеният хотел, Туроператорът може да предложи на Потребителя други възможности за настаняване. В случай, че Потребителят не приеме другите възможности, той има право да му бъде възстановен заплатения депозит.

Общи условия:

Медицинската застраховка по основната и допълнителни услуги е на ЗК "ЛЕВ ИНС" АД. Съгласно Общите условия по застраховката „Помощ при пътуване” при необходимост от медицинска помощ, до 24 часа след настъпване на събитието Застрахованият лично или чрез упълномощено от него медицинско или друго лице, е длъжен незабавно да се свърже с Асистанс компанията "КОРИС БЪЛГАРИЯ" ООД на тел. +359 2 90 30 114, е-mail: operations@coris.bg и да предаде необходимата информация на български или английски език. В случай, че Застрахованият не изпълни това задължение и не уведоми Асистанс компанията, като при това самостоятелно или чрез друго лице организира оказването на медицинска помощ, при предявяване на претенция към Застрахователя след завръщането си в България, Застрахователят има право да откаже да плати или частично да признае за плащане всякакви разходи във връзка с настъпилото събитие и оказаната помощ.
Цените с включени отстъпки за ранно записване са валидни само при направена и заплатена резервация по обявените за всеки хотел срокове и условия.
При настаняването в стаи тип – тройни (TRPL), както и двойни с допълнително легло (DBL + ex. bed), не се гарантират 3 редовни легла.
При настаняване на 2 възрастни с 1 или 2 деца (DBL + 1 chd; DBL + 2 chd), третото и четвъртото легло винаги са допълнителни, тип разтегателни.
Стаи с изглед към морето, се гарантират само възможно само в хотелите, в които има обявено доплащане за такъв тип стая.
Стаи тип PROMO и ECONOMY са с по-ниска цена, различни от стандартните стаи. Те са с по-малък размер, с крайно местоположение на територията на хотела, на приземен етаж, без балкон или тераса, с малка баня и различно обзавеждане.
Настаняването в хотелите е след 14:00 ч., а освобождаването на стаите до 12:00 ч. в деня на отпътуване, освен вслучаите, когато в хотела не е указано друго. В деня на пристигане (преди 14:00 ч.) и на напускане (след 12:00 ч.) услугите в хотелите се ползват срещу заплащане, включително храни и напитки. Броят на храненията в хотелите съответства на броя на резервираните нощувки. Пример: при резервация за 7 нощувки се ползват 7 закуски, 7 вечери или същия брой обяди и междинни хранения, ако хотелът е на all inclusive.
Туроператорът не носи отговорност за загубен, откраднат или забравен багаж по време на пътуването или престоя в съответния хотел.
Всеки хотел определя индивидуално цените и условията за ползване на допълнителните услуги на територията на хотелския комплекс.
Туроператорът и местните партньори могат да указват съдействие в случай на нужда от медицинска помощ, но не носят отговорност при неспазване на общите условия на застрахователя от страна на пътуващия.
Концепциите All inclusive; Ultra All incl; High class all incl и др. се определят индивидуално от всеки хотел и не гарантират наличието на определени видове храни, напитки и услуги.
Лица, пътуващи с един родител или без родители, представят освен международен паспорт, нотариално заверена декларация от единия или от двамата родители.
При несъвпадащи фамилии на децата и пътуващите родителите, пред граничните власти се представят освен международните паспорти и акт за раждане на децата, както и копие от него.

Застраховка Отговорност на туроператора:

ТO има сключена застраховка "Отговорност на Туроператора", с полица № 13062210000758/от 03.06.2022 на ЗК "ЛЕВ ИНС" АД - гр. София, бул. „Симеоновско шосе“ № 67А, ЕИК 121130788, тел 02/8055333.

* Уважаеми клиенти, информацията публикувана на този сайт е с информационна и рекламна цел и е възможно да са допуснати грешки. Съгласно чл.28, ал.2 от ЗТ достоверна и вярна се счита информацията, предоставена в офисите на SKANER TRAVEL